با حضور رئیس اتحادیه تکواندو آسیا؛ مراسم قرعه‌کشی مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی انجام شد/ تکواندوکاران رقبای خود را شناختند

مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های رده‌سنی بزرگسالان سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا 2019 عصر دیروز (چهارشنبه – 8 اسفندماه) با حضور دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی در سالن جلسات هتل "ایران" جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) در دو بخش کیوروگی و پاراتکواندو و در رده‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان از امروز (پنجشنبه - 9 اسفندماه) در مجموعه ورزشی "المپیک" جزیره کیش آغاز شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

جلسه سرپرستان تیم‌ها و مراسم قرعه کشی رقابت‌های رده‌سنی بزرگسالان این رویداد عصر دیروز (چهارشنبه – 8 اسفندماه) با حضور «کی سوک لی» رئیس اتحادیه تکواندو آسیا، سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان، «جونگ هون کیم» دبیر اتحادیه تکواندو آسیا، «سانگ چئون کیم» رئیس کمیته فنی و توسعه اتحادیه تکواندو آسیا به عنوان ناظر فنی مسابقات و سرپرستان کشورهای حاضر در این رویداد در سالن جلسات هتل "ایران" جزیره کیش برگزار شد.

برهمین اساس 565 تکواندوکاری که از 22 کشور آذربایجان، آمریکا، اردن، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، اوکراین، پاکستان، تونس، چین، روسیه، سوریه، سوئد، عراق، عمان، قزاقستان، کره جنوبی، گرجستان، لبنان، لهستان و هند در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده‌اند رقبای خود را شناختند.

سیدمحمد پولادگر در مراسم قرعه کشی این رقابت‌ها گفت: افتخار می‌کنم در سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی میزبان شما هستیم و به میهمانان عزیز حاضر در این مسابقات خیر مقدم عرض می‌نمایم.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال قبل از بازی‌های المپیک 2020 - توکیو هستیم سال حساسی برای تکواندو خواهد بود و همه هوگوپوشان تلاش می‌کنند تا سهمیه حضور در این رویداد بزرگ را کسب نمایند.

رییس فدراسیون تکواندو کشورمان اینطور ادامه داد: در حال حاضر شرایطی پیش آمده که دو رویداد جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر در فاصله زمانی نزدیک به هم برگزار می‌شود و همزمانی این مسابقات فرصت خوبی است تا قهرمانان حاضر در این رویدادها امتیاز کسب کنند.

پولادگر یادآور شد: مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی شکوه بسیاری دارد چراکه "دکتر چو" رییس فدراسیون جهانی تکواندو میهمان ویژه این رقابت‌ها است؛ با حضور این میهمان ویژه رونق و اعتبار مسابقات دوچندان خواهد بود.

وی در پایان گفت: برای همه شما میهمانان حاضر در این مسابقات آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم ورزشکاران شما توانایی خود را طی این چند روز به نمایش بگذارند اما پیش از رقابت میان تکواندوکاران آنچه مهم است الفت و دوستی می‌باشد که بین اعضای بزرگ خانواده جهانی تکواندو وجود دارد.


کی سوک لی: از رییس فدراسیون تکواندو ایران برای میزبانی جام ریاست فدراسیون جهانی تشکر می‌کنم

در ادامه «کی سوک لی» رییس اتحادیه تکواندو آسیا گفت: از رییس فدراسیون تکواندو ایران برای میزبانی سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تشکر می‌کنم. بدون شک همه قهرمانان به دنبال کسب نتایج و مدال هستند‌ اما این نتایج تنها برای شخص آنها نیست بلکه دستاوردی برای جامعه آنها به شمار می‌آید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم تکواندوکاران حاضر در این رویداد بتوانند با به نمایش گذاشتن توانایی‌های خود مبارزات خوبی را در این دوره از رقابت‌ها برگزار نمایند. 

مسابقات در گروه مردان طی دو روز (9 و 10 اسفندماه) و در اوزان 54-، 58-، 63-، 68-، 74-، 80-، 87- و 87+ کیلوگرم در مجموعه ورزشی "المپیک" و در گروه زنان تنها یک روز (9 اسفندماه) و در 8 وزن 46-، 49-، 53-، 57-، 62-، 67-، 73- و 73+ کیلوگرم در سالن "خلیج فارس" برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 20،‌ 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

 

 

آلبوم ها

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076